ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13824561
*
nr 1382 4561
Spegel
Nyrokoko, yttermått inklusive ram: 105x62 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 mars 2021
kl 19:12:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 14:41:43
1
500 kr
27/2 20:25:18
2
700 kr
27/2 20:29:14
2
800 kr
1/3 10:49:57
3
700 kr
1/3 10:49:57
2
800 kr (Budbetjänt)
1/3 10:52:08
3
900 kr
1/3 18:25:25
1
1.000 kr
1/3 19:04:25
4
1.200 kr
1/3 19:06:09
1
Vinnande bud
1/3 19:07:53
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1382 4561
Spegel
Nyrokoko, yttermått inklusive ram: 105x62 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/2 14:41:43 | 1 | 500 kr |
27/2 20:25:18 | 2 | 700 kr |
27/2 20:29:14 | 2 | 800 kr |
1/3 10:49:57 | 3 | 700 kr |
1/3 10:49:57 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
1/3 10:52:08 | 3 | 900 kr |
1/3 18:25:25 | 1 | 1.000 kr |
1/3 19:04:25 | 4 | 1.200 kr |
1/3 19:06:09 | 1 | Vinnande bud |
1/3 19:07:53 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27